Pescuit Carei

Forumul pescarilor Careieni..........

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

concurs super naspa

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 concurs super naspa la data de Mar Iun 26, 2012 3:38 pm

pepe

Pescar incepator
Pescar incepator
Domnilor, acest super concurs care sa desfasurat in perioada 22,23,24 iunie a fost o degradare a balti si al conducerii!!Sau intimplat multe lucruri la care nici nu ma asteptam sa-mi mi se povesteasca de concurenti dar asta e la noi,sa va spun cateva lucruri ce sa petrecut la concurs.Deci au fost in total 10 concurenti,si organizatorii au decis sa fie pe o singura parte a lacului tinut acel concurs,dar intre timp domnul K.Dezso a vrut ca pe fiecare ponton sa pescuiasca cate 2-concurenti,dar organizatorii nu au fost deacord.Sambata sa comunicat ca concursul nu pana la ora 17-va tine duminica ci deja la ora 13 se sfarseste,dar daca primaria Carei a pus la dispozitie lacul pentru concurs,atunci de ce deja sambata veneau pescari cu taxa de zi care faceau galagie si deranjau concurentii concursului????,si ce sa va zic ca toti concurentii sau plans din lipsa pestelui si ca la deschiderea conc. si la sfarsitul acestuia trebuiau pe caldura aia mare sa-si care bagajele pe trei zile ca domnul Dezso nu ia lasat sa intre cu masina pana sa despacheteze apoi sa le duca in parcare [tiganie]!!!Dupa cum am inteles domnul Csaba [GOBE] a fost un organizator de treaba care avea grija ca pescarii sa nu duca lipsa de nimic [numai de peste] Felicitari GOBE!!! Eu cred ca daca domnul Dezso nu ar fii fost acolo si pestii aveau pofta mai mare,iar concursul se desfasura asa cum scrie la carte!! Felicitari domnului Sasaran Gratian pentru locul 1 si pentru acel amur frumos de 8,8kg.

2 Re: concurs super naspa la data de Mar Iun 26, 2012 3:48 pm

fish_hunter

Moderator
Daca cele prezentate de tine sant reale(nu cred sa nu fie)este grav.
Sant fosrte multe reclamatii la adresa administratorului si la modul cum este gestionat si pazit lacul.
Asteptam reactia celor care ar trebui sa vegheze ca cele prezentate mai sus sa nu se intimple.

3 Re: concurs super naspa la data de Mar Iun 26, 2012 7:14 pm

pamacs

Pescar in devenire
Pescar in devenire
parerea mea este ca lacul nu este inca un lac de concors ,nu are nici peste destul si nici nu este amenajat cum trebuie iar conducerea nu are inca experienta in acest domeniu .Trebuie inca sa mai participe la niste concursuri ,s-au sa ceara ajutor de la pescari profesionist ca avem in oras.Domnul Kiss are un cunoscut pe care l-a invata in copilarie sa nu-i fie rusine sa ceara sfaturi ca de obicei elevul depaseste profesorul ar-fi timpul sa recunoasca si mai sunt si alti pescari profesionist pe care-i cunoaste

4 Re: concurs super naspa la data de Mier Iun 27, 2012 7:19 am

daulafund

Pescarul tuturor timpurilor
Parerea mea:
Consiliul local nu a fost inspirat cand a stabilit echipa de administrare a lacului.
Am scapat de dracu,am dat de masa(sau mai rau).
Echipa de la lac,Dejo si cei doi alcoolisti ne-au aratat de ce sant in stare si inainte de preluarea lacului,diferenta este ca in locul asociatiei cei de mai sus sant consiliati de un patron de magazin de pescuit care are ganduri ascunse inpreuna cu Dejo.
Acesti tovarasi se cred stapanii absoluti al unui bun al Orasului,mai ceva ca pe un bun privat.
Popularile le-am vazut si ne-am dat seama cu totii cum decurg.
Pestii populati tin cateva zile si pe urma se evaporeaza(acest aspect se reflecta din capturile de tot plinsul cu ocazia diferitelor concursuri organizate pe lac).
Betiile paznicilor si furtul pestilor nu mai sant o noutate pentru nimeni,chiar si in judetele invecinate.
Administratorul lacului de la preluarea acestuia nu a realizat nimic pe lac cu exceptia taierii tufelor,boschetilor de pe mal care au fost lasate sa fie napadite de buruieni.
Cosit nici vorba(pe alocuri putin)mizerie cat cuprinde.
S-a trambitat ca se va face se va drege,va fi un lac pentru pescari(da pentru pescari si nu pentru pescari sportivi),va fi transparenta.
In incheiere incep sa dau crezare celor care discutau ca se doreste distrugerea lacului si incredintarea acestuia in administrarea cuiva.
Daca este asa doresc tuturor "Spor la treaba"si sa va fie rusine.

5 Re: concurs super naspa la data de Vin Iun 29, 2012 11:52 am

robert

Vanator de braconieri
Vanator de braconieri
Concursul a fost organizat de o persoana fizica, aveti probleme cu acesta varog luati legatura, in rest nu astept laude din partea dumneavoastra ar fii o minune sau craciun,asta este , sper ca la sfarsitul anului va schimbati parerile daca nu este clar ca e reaintentie.

6 Re: concurs super naspa la data de Vin Iun 29, 2012 5:53 pm

daulafund

robert a scris:Concursul a fost organizat de o persoana fizica, aveti probleme cu acesta varog luati legatura, in rest nu astept laude din partea dumneavoastra ar fii o minune sau craciun,asta este , sper ca la sfarsitul anului va schimbati parerile daca nu este clar ca e reaintentie.

Nu este nici paste nici craciun,nu deviati de la subiect,raspundeti strict(daca se poate)la postarile de mai sus.
Pastele a trecut dar craciunul inca urmeaza pe cand raspunsurile?Nu tot deviati de la subiect deoarece cunoastem devotamentul si stilul de raspuns al politicienilor.

7 Re: concurs super naspa la data de Vin Iun 29, 2012 7:11 pm

robert

Vanator de braconieri
Vanator de braconieri
Raspunsul este unu maine sunt la lac de la ora 14, va astept cu drag la discutii libere fra nici un santaj si fapte reale, nu o sa scriu romane pe net, eu unul nu ma ascund, veniti nu aveti nimic de pierdut.

Continut sponsorizat

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum